sobota 16. května 2015

Čokoládová kolečkaUž dlouho jsem nepřidala nic do kategorie easy-peasy, takže to dnešním příspěvkem zkusím trochu napravit. Je to ideální minidezert - zlikvidujete večeři o třech chodech a místo přecpání se piškotovým dortem téměř ladně zakončíte menší obžerství tímhle malým kolečkem čokolády - paráda. Navíc nemusíte pro pěkný efekt stát hodinu u plotny, protože pokud nepočítám hodinku za ztuhnutí čokolády, máte za max 20 min hotovo se vším všudy ;) Jediné, co potřebujete, jsou ingredience v opravdu dobré kvalitě, protože jednotlivé chutě v receptu hodně vyniknou. Nemusíte si samozřejmě pořizovat mnou použitou směs koření - můžete ji klidně nahradit vlastním kořením, třeba skořicí se zázvorem nebo cukrem podrceným s pár lístky máty, čímkoli, co se k čokoládě bude podle vás hodit. Inspirace z receptu The Guardian, odkud určitě ještě musím něco vyzkoušet!

Na 6 koleček:

80 g hořké čokolády min. 70% kakaa (použila jsem 80% Belcolade)
lžička kandované pomerančové kůry nakrájené najemno (používám z Marks&Spencer)
lžička koření Všechno nejmilejší nebo jiné směsi koření
malá hrst mandlí + lžička třtinového cukru na obalení

plech vyložený pečícím papírem

Postup:

Nejdřív mandle - nasekejte na větší kousky a nasypte na rozpálenou pánev. Jakmile se trochu zahřejí, posypte lžičkou třtinového cukru, kterým se horké mandle obalí, a dejte vychladnout na talířek. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu na mírném varu a nechte trochu vychladnout. Připravte si koření a kandovanou kůru k ruce.
 
Rozpuštěnou čokoládu naberte lžící a nechte stéct na pečící papír - rozteče se do tvaru přibližného kolečka, které by nemělo být moc tenké, jinak se vám bude z papíru špatně sundávat. Kolečka nalévejte, dokud máte z čeho ;) Do každého kolečka nasypte pár kousků cukrových mandlí, 3-4 kousky pomerančové kůry a na závěr posypte špetkou koření. Hotová kolečka nechte zatuhnout při pokojové teplotě alespoň 1 hodinu, potom už jen opatrně sloupněte a podávejte :)
 
Tak jo, je to tak strašně jednoduchý, že výmluvy, proč to neudělat, prostě neexistujou ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat